2016/01/26

Ulubiona muzyka, a cechy charakteru


Czy wiesz, co mówi o Tobie (lub Twoich znajomych) ulubiony gatunek muzyki, której słuchasz? Jakie cechy charakteru posiadają osoby słuchające rock'a lub popu?Odpowiedź na te pytanie znajdziesz poniżej.Znajdź swój ulubiony gatunek muzyczny i sprawdź.

JAZZ & MUZYKA KLASYCZNA 
U osób dorosłych zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym świadczy o otwartości oraz stabilności emocjonalnej. Natomiast w przypadku osób nastoletnich, o niestabilności emocjonalnej.

ROCK & PUNK 
Osoba lubiąca najbardziej słuchać tego rodzaju muzyki cechuje się otwartością.

FOLK
Są to osoby otwarte oraz przyjaźnie nastawione to ludzi znajdujących się w ich otoczeniu, prócz tego są przebojowe i łatwowierne.

POP & COUNTRY 
To osoby ekstrawertyczne, sumienne oraz tolerancyjne, jednak w bardzo małym stopniu otwarte na doświadczenia.

WORLD MUSIC 
Osoby słuchające tego gatunku muzyki cechują się otwartością, przebojowością, a także odpornością. Są bardzo przyjaźnie nastawione do innych i w niskim stopniu są skłonne do depresji.

SOUL
Są to osoby bardzo otwarte, serdeczne oraz altruistyczne.

MUZYKA KOŚCIELNA 
Ludzie słuchający tego rodzaju muzyki, z jednej strony są w małym stopniu otwarte, ale za to są bardzo obowiązkowe, tolerancyjne oraz w bardzo małym stopniu impulsywne.

RAP & HIP HOP 
To osoby niezdyscyplinowane, nieszczere oraz impulsywne. A z drugiej strony bardzo towarzyskie i żądne wrażeń.

MUZYKA "OLDIES"
Ci, którzy słuchają hitów i przebojów sprzed wielu lat są osobami nieustępliwymi.

GOSPEL
Są to osoby bardzo otwarte na nowe doświadczenia i obowiązkowe. Mają również niski poziom impulsywności.

HEAVY METAL
Tak jak w przypadku muzyki gospel, są to osoby cechujące się dużą otwartością, jednak są jednak są nieuporządkowane i mają niskie zorientowanie na sukces. Poszukują dużej ilości wrażeń w swojej codzienności.

MUZYKA FILMOWA
To osoby przede wszystkim bardzo tolerancyjne i niewymagające. Posiadają niski stopień otwartości na nowe doświadczenia w życiu codziennym i w przeciwieństwie do osób słuchający heavy metalu nie są żądne wrażeń.

FUNK
Grupa społeczna koncentrująca się w swoich upodobaniach muzycznych w muzyce funk charakteryzuje są dużym stopniem ekstrawertyzmu. I podobnie jak osoby słuchające heavy metalu w niskim stopniu są zorientowane na sukces.

Źródło: Opracowane na podstawie artykułu "Porozmawiajmy o gustach" Charaktery 3/2011 (170)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP