2017/06/08

5 książek wartych uwagi
#psychomologiapoleca


Pierwszego czerwca na blogu Klaudii - Z książką do łóżka pojawił się tekst, w którym udzieliłam wywiadu na temat dlaczego dzieciom warto czytać książki. Kwestię tą poruszałam między innymi w tekście, w którym pisałam o korzyściach płynących z czytania.


Gdzieś pomiędzy odpowiadaniem na pytania Klaudii, wpadłam na pomysł, aby na Psychomologii stworzyć nową serię tekstów, w których będę polecała różne rzeczy: książki, filmy, akcje społeczne., itp. Na sam początek, zacznę od książek, z jednej strony z tego powodu, aby przełamać trochę formę treści, która w ostatnim czasie była stricte naukowa, a z drugiej strony może znajdziecie coś dla siebie ciekawego. Jestem ogromną zwolenniczką czytania, i jak mam tylko taką możliwość to sięgam po książkę. Lubię czytać różnego rodzaju powieści, zwłaszcza thrillery zarówno psychologiczne, jak i prawnicze. A jako ciekawostkę przyznam Wam się do tego, że czytając powieści w myślach kreślę portret psychologiczny.

Dziś przedstawię Wam pięć książek, po które moim zdaniem warto sięgnąć.

DZIEWCZYNY Z POWSTANIA
 A. Herbich
Książka przedstawia historie jedenastu kobiet, które przeżyły Powstanie Warszawskie. W momencie wybuchu powstania zajmowały się zwykłymi sprawami: zakochiwały się, rodziły dzieci i walczyły na swój sposób. Książka rozpoczęła ciekawy cykl autorki, później zostały wydane Dziewczyny z Syberii oraz Dziewczyny z Solidarności. Dla mnie to książki, które warto mieć na półce w domu.

SZEPTY DZIECIŃSTWA
 A. Sakowicz
Powieść porusza w czytelniku cały wachlarz emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jest to historia zwykłej rodziny, ze zwykłymi problemami, która pokazuje jak bardzo to, czego doświadczyliśmy w dzieciństwie wpływa na człowieka i w jaki sposób odzwierciedla się w jego zachowaniach, decyzjach. Dzieciństwo głównej bohaterki - Basi, nie było usłane różami i miało to wpływ na jej dorosłe życie. 

SERIA THRILLERÓW PRAWNICZYCH Z JOANNĄ CHYŁKĄ
R. Mróz
Czasami mam wrażenie, że twórczości Remigiusza Mroza nie trzeba nikomu przedstawiać. A jeżeli jeszcze ktoś nie słyszał i nie czytał żadnej powieści autora, to po prostu polecam - zwłaszcza serię thrillerów prawniczych z Joanną Chyłką.

NIKT NIE WIDZIAŁ, NIKT NIE SŁYSZAŁ...  
M. Warda
Autorka w swoich powieściach porusza kwestie związane z najróżniejszymi problemami społecznymi, w przypadku tej książki pisze o porwaniach i zaginięciach dzieci. Jest to trudna i ciężka lektura, wzbudzająca najróżniejsze emocje, ale warto po nią sięgnąć. 

JAK ZOSTAĆ PANIĄ SWOJEGO CZASU
O. Budzyńska
Na sam koniec zostawiłam coś zupełnie innego, niż poprzednie propozycje. Jest to książka Oli Budzyńskiej, znanej jako Pani Swojego Czasu. Nie jest to powieść, tylko poradnik koncentrujący się wokół zarządzania czasem i organizacji.
Lubicie tak samo jak ja czytać? Jeżeli tak, to polecam Wam powyższe pozycje. Może również i Wam się spodobają. Na koniec mam jeszcze do Was prośbę, żebyście zostawili mi informację zwrotną, czy chcielibyście, aby tego typu wpisy pojawiały się na Psychomologii od czasu do czasu. Moim zdaniem byłby to ciekawy przerywnik od tekstów stricte psychologiczny - co Wy na to?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP