2016/12/20

Istota Świąt Bożego Narodzenia,
czyli co warto zrobić przed świętami?


Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego warto właśnie teraz, w tym tygodniu, w tych ostatnich dniach zwolnić i przypomnieć sobie, co tak naprawdę w tym wszystkim jest najważniejsze. Czy warto brać udział w wyścigu z czasem, i pomimo braku sił robić wszystko, aby całość została domknięta na ostatni guzik?


Uwierz mi, że Twoi bliscy nie zwrócą uwagi na to, czy wszystkie okna są dobrze umyte, czy w każdym kącie w mieszkaniu zrobiłaś porządek, i czy wszystko jest poukładane od linijki. Szybciej zwrócą uwagę na to, że jesteś zmęczona i zamiast cieszyć się wspólnym, rodzinnym czasem myślisz o tym, kiedy w końcu poczujesz pod swoją głową miękką poduszkę. 

Co warto zrobić w tych ostatnich dniach?

ZWOLNIJ
... choć na chwilę. Zatrzymaj się w tym codziennym biegu i dążeniu do świąt idealnych mierzonych miarą porządku, czystości i różnorodności potraw na świątecznym stole. Uwierz mi, że naprawdę nic się nie stanie, gdy nie sprzątniesz w każdym zakamarku swojego domu, czy mieszkania. Świat naprawdę się nie zawali, gdy czegoś nie zrobisz.

ZRÓB COŚ DLA SIEBIE WYCISZ SIĘ
Znajdź czas tylko dla siebie i odpocznij. Zrób coś, co sprawia Ci przyjemność, co spowoduje, że obniżysz poziom wszechobecnego stresu, który naprawdę potrafi wyrządzić różne szkody naszemu organizmowi. Odzyskaj wewnętrzną równowagę i spokój, w końcu nerwowość nie sprzyja atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Zastanów się nad tym, co tak naprawdę jest najistotniejsze w tym czasie.

RODZINNE TRADYCJE
Przedświąteczny okres sprzyja także pielęgnowaniu tradycji rodzinnych, które z jednej strony zacieśniają więzi, a z drugiej pozwalają poczuć świąteczną atmosferę. Jedni lepią wspólnie pierogi, drudzy pieczą razem pierniki, a trzeci ubierają wspólnie choinkę. W moim domu pieczemy wspólnie pierniki, zresztą nie wyobrażam sobie bez nich świąt. 

CZAS Z RODZINĄ
Święta Bożego Narodzenia to rodzinny czas, i pamiętaj o tym, że dla Twoich bliskich ważniejszy jest Twój uśmiech na twarzy, niż to, żeby widzieli Twoje zmęczenie. Organizujesz Wigilię w swoim domu? Oddeleguj zadania. Nie musisz robić wszystkiego sama -podzielcie się tym, co jest do zrobienia i niech każdy coś przygotuje. Miej siły na to, aby cieszyć się czasem spędzonym wspólnie.

TU I TERAZ
A gdy nadejdzie już Wigilia i Święta Bożego Narodzenia myśl o tym, co jest tu i teraz, bo to jest najważniejsze w te dni. Doceń to, co dostajesz od życia i to, co masz. Często w codziennym biegu umyka nam to, co jest najistotniejsze i najważniejsze w te wyjątkowe dni. Sztuka doceniania tego, co jest tu i teraz, odnajdywania radości w prostych zwyczajnych czynnościach jest czymś bardzo wyjątkowym i cennym w dzisiejszych czasach. 

Zwolnij, chociaż na chwilę. 
Nie jutro, nie za kilka dni, tylko dzisiaj.
Skoncentruj się na tym, co jest tu i teraz.
Na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, a nie dla innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP